Emulator PSX

sobota, 27 czerwca 2009

Istnieje wiele emulatorów konsoli Sony Playstation. Jednym z najpopularniejszych jest ePSXe. Jest on jednak trudny w konfiguracji, w dodatku występują problemy z niektórymi grami.

psxOsobiście polecam konkurencyjny do niego pSX emulator. Nie jest tak bogaty w funkcje jak ePSXe, nie posiada systemu pluginów, a grafika przez niego wyświetlana przypomina tą z oryginalnego PSX-a (tekstury w oryginalnej rozdzielczości). Mimo to prostota konfiguracji stawia go w czołówce emulatorów PSX-a.

Co będzie potrzebne do uruchomienia gry z Playstation?

Kiedy już mamy na dysku potrzebne pliki musimy je rozpakować. Bios konsoli kopiujemy do katalogu bios. Podczas pierwszego uruchomienia wybieramy z listy język polski i wskazujemy skopiowany plik SCPH1001.BIN. Możemy podejrzeć i ewentualnie zmienić ustawienia kontrolerów wybierając z menu Plik pozycję Konfiguracja i przechodząc na zakładkę Kontrolery. Aby uruchomić grę wybieramy z menu Plik opcję Załaduj obraz CD.

Jeśli chcemy zapisać stan gry na wirtualnej karcie pamięci, musimy wcześniej wskazać, gdzie mają być utworzone pliki, które będą przechowywały zapisy. Dokonujemy tego w oknie konfiguracji, w zakładce Karty pamięci.

Przydać się może również edytor kart pamięci, dzięki któremu możemy kopiować stany gry między kartami. Jest niezbędny, kiedy chcemy skorzystać z czyjegoś save’a, pobranego na przykład ze strony GameFAQs.

Przygotowałem paczkę z emulatorem i edytorem kart pamięci. Można ją pobrać klikając ten link: pobierz.

0 komentarze:

Prześlij komentarz